Erikli Şelalesi Nerede ? Nasıl Gidilir ? 2023 Giriş Ücreti Nedir ?

Yalova`nın doğa harikası Erikli Şelalesi , kahvaltı , piknik yapmak , doğada keyifli vakit geçirmek için muhteşem bir yer . Yalova`nın Çınarcık ilçesinde , şehir merkezine 31 km uzaklıkta bulunan şelale , yazın yemyeşil , sonbaharda kahverengi renkleriyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor . Erikli şelalesi içerisinde bir büyük bir de küçük iki adet şelale bulunuyor . Bu nedenle Çİfte Şelale olarak da anılıyor . Yalova`ya gelirseniz Çite Şelale`yi mutlaka ziyaret etmelisiniz .

Erikli-Selalesi-7-1024x683 Erikli Şelalesi Nerede ? Nasıl Gidilir ? 2023 Giriş Ücreti Nedir ?

Erikli şelalesi içerisinde çadır kampı yapabileceğiniz bir kamp alanı , mescit , lavabo , yeme içme yerleri bulunuyor . Dilerseniz tesis içerisindeki kafelerde yemek yiyebilir ya da tesislerden masa kiralayıp dere üzerinde ya da mesire alanı içerisinde piknik yapabilirsiniz . Erikli şelalesi içerisinde mangal yakabilir semaverde çay demleyebilirsiniz , mangal ve semaveri de yine tesis içerisindeki işletmelerden ücret karşılığı temin edebiliyorsunuz .

Erikli-Yaylasi-1024x683 Erikli Şelalesi Nerede ? Nasıl Gidilir ? 2023 Giriş Ücreti Nedir ?

Erikli Şelalesi yürüyüş severler için de harika bir yer . Mesire alanına girişte bir çok oturma yeri mevcut ama piknik öncesi şelaleye doğru bir doğa yürüyüşü yapmanızı tavsiye ederiz. Şelaleye çıkan yollarda , özellikle sonbahar aylarında yürüyüş yapmanın keyfi bir başka .

Erikli Şelalesi`ne Nasıl Gidilir ?

Erikli-Selalesi-3-1024x683 Erikli Şelalesi Nerede ? Nasıl Gidilir ? 2023 Giriş Ücreti Nedir ?

Erikli Şelalesi Yalova`nın Çınarcık ilçesinde bulunuyor . Şehir merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan şelaleye kendi aracınızla ya da toplu taşıma ile gidebilirsiniz . Kendi aracınızla gidecekseniz eğer konum için buraya tıklayınız .

Toplu taşıma ile gidecekseniz öncelikle Çınarcık`a gelmelisiniz . Yalova İdo İskelesi Halk otobüsleri durağından Çınarcık otobüslerine binip Çınarcık`a gidebilirsiniz . Çınarcık`a geldikten sonra , ido iskelesi yanındaki otobüs duraklarından sabah 11:00 ile 13:00 arasında kalkan Erikli yaylası minibüslerine binerek Erikli Şelalesi`ne ulaşabilirsiniz . Dönüşte de saat 17:00 e kadar Teşvikiye Kent Ormanı girişinden aynı mininüslere binerek Çınarcık`a geri dönebilir buradan da Yalova Merkez`e gidebilirsiniz .

Erikli Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Erikli Şelalesi araç başı giriş ücreti 10 tl

Erikli Şelalesi kişi başı kamp ücreti 45 tl , çadır alanına giriş ücreti ise 120 tl .

Erikli Şelalesi`ne gelmişken yakınında bulunan Dipsiz Göller ve Delmece Yaylası`nı da ziyaret edebilirsiniz . Keyifli geziler dileriz .

Erikli Şelalesi Fotoğraf Galerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir