Bolu Gölcük Milli Parkı Gezi Rehberi

Bolu şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Bolu Gölcük Milli Parkı , doğaseverlerin uğrak noktalarından birisi . Milli park içerisinde 1300 metre genişliğinde , ziyaretçilerine dört mevsim ayrı güzellikte manzaralar sunan suni bir göl bulunuyor . Bir çoğumuz Milli Parkı , göl kenarına kurulmuş Devlet Konuk Evi`nin göle yansıması ile ortaya çıkan şahane görüntü ile tanıyoruz . Sırf bu manzara karşısında fotoğraf çekilebilmek için bile Milli Parkı her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor .

Bolu-golcuk-milli-parki-2-1024x683 Bolu Gölcük Milli Parkı Gezi Rehberi

Bolu Gölcük Milli Parkı , İstanbul , Ankara , Sakarya illerine günübirlik gidip gezilecek mesafede bir park olduğu için hafta sonu gezi rotası arayan kişilerin de uğrak noktalarından birisi . Bir hafta sonu kaçamağında haftanın yorgunluğunu milli parkta yapacağınız gezi ile atabilirsiniz . Milli park içerisinde piknik , kahvaltı yapabilir , göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz . Gölde yansımanın olduğu anlara denk gelirseniz , göle karşı harika fotoğraflar çekilebilirsiniz .

Bolu Gölcük Milli Parkı`na Ne Zaman Gidilir ?

Bolu-golcuk-milli-parki-4-1024x683 Bolu Gölcük Milli Parkı Gezi Rehberi

Bolu Gölcük Milli Parkı her mevsim ayrı güzel . Burası zaten hem yürüyüş , hem bisiklet hem piknik yapmak için çok uygun bir yer olduğu için burada her zaman keyifli vakit geçirebilirsiniz . Kışın kar manzarası , yazın yemyeşil doğa manzarası ile ziyaretçilerini etkiliyor milli park . Her mevsim gidin ama kışın karlı halini de mutlaka görün deriz !

Bolu Gölcük Milli Parkı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Bireysel : 20tl – İndirimli 10 tl

Motosiklet : 40 tl – Otomobil : 60 tl

Minibüs : 180 tl – Midibüs : 300 tl – Otobüs : 600 tl

Bolu Gölcük Milli Parkı`na Nasıl Gidilir ?

Bolu-golcuk-milli-parki-1-1024x683 Bolu Gölcük Milli Parkı Gezi Rehberi

Bolu Gölcük Milli Parkı şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunuyor .

Bolu Gölcük Milli Parkı`na kendi aracınızla gelecekseniz eğer , konum için buraya tıklayınız .

Ankara – Bolu Gölcük Milli Parkı arası yaklaşık 200 km , Ortalama 2 saate Ankara`dan Bolu Gölcük Milli Parkı`na ulaşabilirsiniz .

İstanbul – Bolu Gölcük Milli Parkı arası 272 km , Ortalama 3 buçuk saate İstanbul`dan Bolu Gölcük Milli Parkı`na ulaşabilirsiniz .

Bolu Gölcük Milli Parkı`na toplu taşıma ile gelecekseniz eğer , ilk olarak şehir merkezine gelmeniz gerekiyor .

Şehir merkezine geldikten sonra , Bolu Gölcük Milli Parkı`na şehir merkezinden kalkan Bolu Belediyesi Halk Otobüsleri , Seben ve Kıbrıscık ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir