Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Fethi Paşa Korusu , İstanbul`un Üsküdar ilçesinde bulunan yemyeşil bir koru . Şehrin gürültü ve karmaşasından kaçmak isteyenlerin uğrak noktası . Üsküdar sahilden , Çengelköy istikametine doğru 15-20 dakikalık bir yürüyüşle bir anda beton yığınlarından sıyrılıp , yemyeşil doğanın içinde buluyorsunuz kendinizi .

Fethi-Pasa-Korusu-8-1024x683 Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Koru içerisinde pek çok alanda oturma alanları , yürüyüş yolları , piknik yapmak isteyenler için piknik bölümü , mescid – lavabo , çocuk parkı ve doğada spor yapmayı sevenler için spor aletleri bulunuyor . Koru içerisinde ayrıca bir de sosyal tesis bulunuyor . Burada güne kahvaltı yaparak başlayabilirsiniz . Kahvaltı sonrası da koru içerisinde yürüyüş yaparak boğaz manzarası seyredebilirsiniz .

Fethi-Pasa-Korusu-1-1024x683 Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Fethi Paşa Korusu`nda fotoğraf çekimi sevenler için de pek çok alan bulunuyor . Boğaz manzaralı seyir alanı , en güzel çekim noktalarından birisi . Buraya ulaşmak için yokuş yukarı ortalama yarım saatlik bir doğa yürüyüşü yapmanız gerekiyor . Ardından bu şahane manzarada eşsiz fotoğraflar çekilebilirsiniz .

Fethi Paşa Korusu`nda Kahvaltı

Dilruba-Restaurant-1024x683 Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Fethi Paşa Korusu içinde iki farklı noktada kahvaltı yapabilirsiniz . Bunlardan ilki Fethi Paşa Sosyal Tesisleri , diğeri ise Dilruba Restaurant .

Fethi Paşa Sosyal Tesisleri`ne koru içerisinde ortalama 10 dakikalık bir yürüyüş sonrası ulaşabilirsiniz . Burada ayrıca düğün , nişan , sünnet gibi özel gün etkinliklerinizi de gerçekleştirebilirsiniz .

Fethi Paşa Sosyal Tesisleri 2023 kahvaltı tabağı ücreti : 85tl , serpme kahvaltı 140 tl . Detaylı ücret bilgisine tesisin sitesinden ulaşabilirsiniz .

Dilruba Restaurant ise korunun tepe kısmında bulunuyor . Yokuş yukarı yürüyerek restauranta ulaşabilirsiniz .

Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Fethi-Pasa-Korusu-6-1024x683 Fethi Paşa Korusu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Fethi Paşa Korusu İstanbul`un Üsküdar ilçesinde bulunuyor . Paşa Limanı ile Kuzguncuk arasında bulunan koruya Üsküdar sahilden Beylerbeyi yönünde 15-20 dakikalık bir yürüyüşle kolaylıkla ulaşabilirsiniz .

Toplu taşıma ile Fethi Paşa Korusu`na gitmek için Üsküdar sahilden , Çengelköy istikametine giden bir araca binip , Fethi Paşa Korusu yakınında bir durakta inebilirsiniz .

Fethi Paşa Korusu`na gitmişken yürüme mesafesinde olan Kuzguncuk`u da gezi listenize ekleyebilirsiniz . Kuzguncuk gezilecek yerler listesi için buraya tıklayınız .

Şimdiden keyifli geziler dileriz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir