Yalova`da Ücretsiz Kamp Yerleri

Günümüzde doğasever pek çok insanın yeni hobilerinden biri karavanla gezilere çıkmak . Hepimiz şehir yaşamından , betonların arasında yaşamaktan , ağaç görememekten yorulduk . Kendimizi doğaya atıp enerji dolmaya ihtiyaç duyuyoruz . Karavan yaşamı bir çok insana , basit , sade bir şekilde doğa içinde huzurla vakit geçirebilme imkanı sunuyor . Bizim gibi doğaseverler için de kamp yapıp sevdiğimiz yerlerin listesini yapmaya karar verdim . Ücretsiz kamp yeri listesinin ilk sırasına da kamp yapmayı çok sevdiğimiz Teşvikiye`yi yerleştiriyorum .

Not : Listemdeki yerlerde malesef kamp olanakları kısıtlı . Onları sizin sağlamanız gerekecek . Bizim karavanımızda elektrik ve lavabo mevcut . Öneri listemdeki yerlerde su alma imkanı mevcutsa bilgisini vereceğim ama eğer konaklayacağınız yerde su imkanı yoksa onu da önceden temin etmeniz gerekecek .

1.Teşvikiye – Çınarcık

Yalova`da kamp yapmaktan en çok keyif aldığımız yer kesinlikle Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye Köyü oluyor . Burası Karadeniz`den kopmuş gelmiş gibi adeta . Sadece kamp severlerin değil , doğa sever bir çok insanın da uğrak yeri . Burada kamp , kahvaltı , piknik , doğa yürüyüşü gibi bir çok aktivite yapabilirsiniz .

Peki kamp için olanaklar neler diye soracak olursanız , Yemyeşil sıcacık bir doğa daha ne olsun diye cevap veririm size . Elektrik ve lavabo imkanı yok ancak Teşvikiye`de bir çok yerde su alabileceğiniz çeşmeler bulunuyor o yüzden su ihtiyacınızı Teşvikiye`den kolaylıkla sağlayabilirsiniz . Civarda oteller olduğu için de bölgede kendinizi tedirgin de hissetmiyorsunuz . Doğada kamp yapmayı severlerdenseniz burayı mutlaka listenize eklemelisiniz .

Teşvikiye`ye Nasıl Gidilir ?

Yalova merkezden 20-25 km uzaklıkta bulunuyor Teşvikiye . Konumu buraya bıraktım . Elif`in Yeri`ne geldikten sonra soldan devam edip beğendiğiniz herhangi bir noktada konaklayabilirsiniz .

2- İznik Gölü – Orhangazi Çamlık Piknik Alanı

Listeme 2. sıradan giren İznik Gölü aslında Bursa`ya bağlı ancak Teşvikiye ile aynı mesafede olduğu için Yalova çevresi torpilinden lsiteme girmeye hak kazandı . İznik Gölü kenarında farklı konumlarda kamp yerleri mevcut . En güzeli bana kalırsa göle sıfır kamp yapma imkanı olan , Orhangazi Çamlık Piknik alanı . Burası gerçekten çok güzel !

İznik Gölü ücretsiz kamp alanına nasıl gidilir ?

Tam konumu buraya bırakıyorum . İznik Gölü etrafında bir çok yer var . Bu bölgeye yakın bir de daha gelişmiş bir mesire alanı da mevcut ancak orda göle sıfır konaklama imkanı yok . Orayı da ayrıca bir yazı olarak paylaşcağım . Konumda verdiğim yerde göle sıfır konaklayabiliyorsunuz . Tuvalet ve elektrik ve su yok malesef .

Listeyi zamanla güncelleyeceğim ve yeni yerler ekleyeceğim . Sizlerin de önerisi varsa yorumlara mutlaka bekliyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir