Kamp - Karavan

Çekme karavan satın aldık

Merhabalar , uzun zamandır eşim ile bir karavan almayı planlıyorduk . Aslında motokaravan hayalimiz vardı ama maliyetlet sebebiyle başlangıçta çekme karavan alıp , karavanda yaşamı deneyimlemeye başlamaya karar verdik . Geçen sene ( 2022) karlı bir günde eşim İstanbul’da gerçekleşen bir karavan fuarına katılarak bütçemize ve kedimizle beraber 3 kişilik ailemize yetecek büyüklükte olan Masal karavanı satınaldı.

Fuarlarda karavanlar genellikle ön ödemeli satılıyor . Firmamızdan memnun kalmadığımız için isim vermeden devam ediyorum , ödememizi gerçekleştirdikten 3 ay sonra karavanımızı güç bela teslim aldık . Malesef işçiliğini beğenmesek de ilk karavanımız olduğu için çok hevesle kullanmaya başladık .

Karavanımızda oturma bölümü , yatak bölümü , mutfak ve ufak bir banyo bulunuyor . Yatağımızın ve oturma alanımızın alt kısımlarında depolama alanları mevcut ve 2 kişinin bu alanlar oldukça yeterli geliyor . Mutfak kısmında biraz değişiklik yaptık ve mini bir şömine ekledik . Şöminemizi başka bir yazıda detaylı bir şekilde anlatacağım .

Karavanda elektrik için akü ve aküyü doldurabilmek için güneş paneli satın aldık . Yaz kış akü ve panel sayesinde elektrik ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz . Bunun dışında karavanı tamamen boş aldığımız için banyoya kasetli bir tuvalet aldık . Fırsat buldukça günübirlik doğa kampları yapıyor , imkanı olan herkese bu keyfi yaşamaları için karavanda yaşamı tavsiye ediyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir